Obserwatorzy

Zasubskrybuj :)

Przewodnik: Kupujemy na ebay.com- część druga

Po dość długiej i nieoczekiwanej przerwie wracam do blogowego świata ;) Kontynuując temat rozpoczęty 17 maja chciałabym napisać Wam kilka słów o procesie zakładania konta na ebay'u oraz zwrócić uwagę na przydatne opcje, które z całą pewnością pozwolą zaoszczędzić parę zł :)

Nie będę tak szczegółowo opisywać procesu zakładania konta, tak jak to miało miejsce w przypadku PayPal, ponieważ jest on łudząco podobny do zakładania konta na naszym, polskim allegro. Wystarczy wejść na stronę ebay.pl, kliknąć w lewym górnym rogu opcję "zarejestruj się" i wypełnić poniższy formularz :)


Przejdźmy teraz do samego procesu zakupów. Z doświadczenia wiem, że polska wersja ebay'a jest znacznie uboższa niż wersja ogólnoświatowa. Dlatego też, korzystniejsze jest odwiedzanie wersji anglojęzycznej z domeną "com".

Jednym z parametrów, którym kieruje się podczas zakupów jest wybór darmowej przesyłki'. Po wyszukaniu interesującej frazy, np. 'womens watch' wyświetlane są przedmioty spełniające wpisane kryterium.


W lewej kolumnie znajduje się sporo dodatkowych opcji, które pozwolą nam zawęzić obszar poszukiwań. 

Wybór 'free shipping' zazwyczaj zmniejsza ilość wyszukanych przedmiotów o 30-50 %.

Po znalezieniu przedmiotu spełniającego nasze kryteria klikamy 'Buy now'. Jeśli nie pojawią się żadne komplikacje, serwis automatycznie przekieruje nas do paypal. W przypadku problemów należy wejść na swoje konto (na polskiej wersji ebay, dla ułatwienia ;) ) i z listy przedmiotów wyszukać ten, który nie został opłacony i wybrać z listy po prawej stronie 'zapłać teraz'.

Nadmienię szybko, że ebay posiada uproszczony interfejs informujący o stanie zamówionego przedmiotu. 

W dzisiejszej części tyle, w kolejnej poruszę problem braku przesyłki, zwrotu pieniędzy czy kupowania wielu przedmiotów od jednego sprzedawcy.

Pozdrawiam,
Kasia

Komentarze

 1. Nie mam konta na tym portalu. Raczej nie robię zakupów przez internet :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakieś 4 lata temu wolałam robić zakupy stacjonarnie, teraz kiedy wiem,ile mogę zaoszczędzić nie zastanawiam się ani chwili :)

   Usuń
 2. jeszcze nie kupowała, ale z pewnością kiedyś to nastąpi ;) bardzo przydatny post :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uważaj, zakupy na ebay'u potrafią uzależnić ;)

   Usuń
 3. Jeszcze nic nie zamawiałam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. pozostanę wierna Allegro ;P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie wykluczam zakupów z jednego i drugiego serwisu :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)

Popularne posty